menusearch
elmopazhoheshnews.ir

شرایط و ضوابط ثبت نام در آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته اعلام شد

جستجو
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ | ۱۹:۲۴:۱۹
۱۴۰۲/۸/۳ چهارشنبه
(0)
(0)
شرایط و ضوابط ثبت نام در آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته اعلام شد
شرایط و ضوابط ثبت نام در آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته اعلام شد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۰ و بیست و ششمین دوره المپیاد علمی‌دانشجویی کشور اعلام می‌شود.

 

به گزارش پایگاه علم و پژوهش نیوز، اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۰ و بیست و ششمین دوره المپیاد علمی‌دانشجویی کشور اعلام می‌شود.

به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ در تمام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و نهمین المپیاد علمی‌دانشجویی کشور می‌رساند با توجه به نکات زیر و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت کنند.

شرایط ثبت‌نام

ثبت‌نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۳ از یکشنبه ۷ آبان آغاز و در شنبه به تاریخ ۱۳ آبان پایان می‌یابد.

ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان انجام می‌شود.

متقاضیان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون)، درصورتی‌که واجد شرایط هستند، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (یک رشته اصلی و یک رشته شناور مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) متقاضی ثبت‌نام در این آزمون شوند.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام، هم‌زمان با شروع ثبت‌نام، در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در دسترس خواهد بود.

مراحلی که متقاضی باید برای ثبت‌نام اقدام کند

مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی فوق برای خرید کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال ۱۲ رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱)

تهیه فایل عکس اسکن شده متقاضی بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام

آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام

خرید کارت اعتباری ثبت‌نام به مبلغ سه میلیون و ۶۸۰ ریال از سامانه خرید کارت اعتباری در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان

پرداخت هزینه خدمات ارسال پیام کوتاه به متقاضیان به مبلغ یکصد هزار ریال

متقاضیانی که علاوه بر رشته انتخابی یا امتحانی اصلی (رشته اول) علاقه‌مند به شرکت در رشته امتحانی شناور (رشته دوم) هستند، ضرورت دارد که کدرشته امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج کنند.

این دسته از متقاضیان می‌بایست برای رشته امتحانی دوم یک کارت اعتباری دیگر، به مبلغ سه میلیون و ششصد و هشتاد هزار ریال علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری کنند.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی

به متقاضیان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل کرده و سپس بر اساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را براساس بند‌های برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد کنند.

ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت کنند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قیدشده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک متقاضی در زمان قبولی در آزمون، بر اساس ضوابط و مقررات رفتار خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون

بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی‌شده آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۳ در جمعه به تاریخ چهارم اسفند ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد و متقاضیان لازم است از روز سه‌شنبه به تاریخ اول اسفند ۱۴۰۲ تا روز پنج‌شنبه به تاریخ سوم اسفند ۱۴۰۲ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

محل آزمون متقاضیان بر اساس استان و شهرستان مندرج در بند ۳۶ تقاضانامه تعیین خواهد شد؛ لذا مقتضی است متقاضیان با مراجعه به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام کنند.

برگزاری المپیاد علمی‌دانشجویی کشور

متقاضیان علاقه‌مند می‌توانند هم‌زمان با برگزاری امتحانات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۴۰۳، در اولین مرحله دوره بیست و نهمین آزمون المپیاد علمی‌دانشجویی کشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون شرکت کنند.

توصیه‌های مهم

متقاضیان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین شرایط و ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای ثبت‌نام مراجعه کنند.

متقاضیان باید در انتخاب کدرشته‌های امتحانی (اول و دوم) و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود، دقت کنند؛ لذا پس از پایان مهلت ثبت‌نام، در این خصوص به درخواست‌های متقاضیان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه، دریافت شماره پرونده ۶ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری کنند.

هرساله تعدادی از متقاضیان در درج معدل خود در زمان ثبت‌نام دقت لازم را به عمل نیاورده و پس از قبولی در دانشگاه به دلیل مغایرت معدل قبولی آن‌ها لغو می‌شود؛ لذا تأکید می‌شود در درج معدل خود دقت لازم را به عمل آورند و حتی اگر ثبت‌نام آن‌ها توسط خودشان انجام نمی‌پذیرد با مشاهده پرینت تقاضانامه نسبت به کنترل دقیق موارد درج‌شده در آن اقدام کرده و در مراحل بعدی که امکان ویرایش اطلاعات (در زمان پرینت کارت شرکت در آزمون و یا انتخاب رشته) برای آن‌ها وجود دارد نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام کنند.

با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون‌های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این موضوع اکثراً برای متقاضیانی که ثبت‌نام آنان از سوی دیگران یا کافی‌نت انجام می‌شود رخ داده است، تأکید می‌شود که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی خود دقت کنند تا اشتباهاً عکس متقاضی دیگری به‌جای عکس شما ارسال نشود. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

هرگونه تغییری از طریق نشریه پیک سنجش (هفته‌نامه خبری و اطلاع‌رسانی سازمان سنجش)، درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های جمعی اعلام خواهد شد.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
هدر سایت
انتشارات چتر اندیشه
پایگاه خبری علم و پژوهش نیوز
آخرین اخبار