menusearch
elmopazhoheshnews.ir

جشنواره پروژه‌‌‌‌‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان برگزار می‌شود

جستجو
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۷:۴۷:۲۲
۱۴۰۱/۲/۲۰ سه شنبه
(0)
(0)
جشنواره پروژه‌‌‌‌‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان برگزار می‌شود
جشنواره پروژه‌‌‌‌‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه علم و پژوهش نیوز و به نقل از خبرگزاری آنا، چهارمین جشنواره پروژه‌‌‌‌‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان در روز‌‌‌‌های ۲۱ الی ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ به‌صورت مجازی با حضور بیش از هزار دانش‌آموز با استعداد و پژوهشگر از ۱۴ استان کشور در قالب بیش از ۲۵۰ پروژه علمی برگزار خواهد شد.

فرشاد پازوکی رئیس باشگاه پژوهشگران واحد علوم و تحقیقات و دبیر علمی جشنواره گفت: ثبت‌نام چهارمین جشنواره پروژه‌‌‌‌‌های دانش‌آموزی با شعار پیش به‌سوی دانشمند شدن در رشته‌‌‌‌‌های مختلف علمی در ۵ محور غرفه‌‌‌‌‌های نمایشگاهی، سمینار‌‌‌‌های علمی، مسابقات دانش‌آموزی، تولید محتوای دیجیتال و سخنرانی علمی از طریق سایت javanproject.com از ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰ مصادف با روز پژوهش و فناوری آغاز و تا ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ادامه داشت.

در نهایت پس از پایان زمان ثبت‌نام در این دوره از جشنواره در محور سمینارها و غرفه‌‌‌‌‌های نمایشگاهی ۱۶۵ تیم در شاخه‌‌‌‌‌های مختلف علوم همچون فنی مهندسی، علوم اجتماعی و انسانی، علوم پایه (فیزیک، شیمی و زیست)، هنر و معماری، علوم زیستی، علوم کامپیوتر، روانشناسی، ادبیات، نجوم، نانو تکنولوژی، محیط زیست و ... شرکت کرده‌اند و نتیجه تلاش‌‌‌‌‌های خود را در بستر مجازی ارائه خواهند داد.

همچنین در محور مسابقات ۳۳ تیم در گرایش‌هایی همچون هوافضا، رباتیک، زیست‌فناوری، مسابقات آزمایشگاهی، اینترنت اشیا و کاپ فیزیک ایران، کسب و کار و ... ثبت‌نام کرده‌اند و به‌صورت مجازی دستاورد‌‌‌‌های پژوهشی خود را به‌صورت محصول محور ارائه خواهند داد. در محور سخنرانی علمی ۲۰ تیم و در محور تولید محتوای دیجیتال نیز ۴۲ پروژه حضور خواهند داشت.

فطیرخورانی دبیر اجرایی این رویداد اعلام کرد: این جشنواره در روز‌‌‌‌های ۲۱ الی ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ به‌صورت مجازی و ارائه آنلاین در بستر اسکای روم طبق برنامه زمانبندی اراده شده در سایت جشنواره برگزار می‌شود. دستاوردها و پروژه‌‌‌‌‌های دانش‌آموزان توسط اساتید دانشگاه داوری خواهد شد و انشا الله گروه‌‌‌‌‌های برگزیده در مراسم اختتامیه که به‌صورت حضوری در واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود علاوه بر اهدا جوایز نفیس، تندیس ویژه ابداعات و اختراعات را نیز دریافت می‌کنند.

گسترش فرهنگ پژوهشگری در بین دانش‌آموزان، ایجاد زمینه‌‌‌‌‌های ظهور خلاقیت و توانایی‌‌‌‌‌های بالقوه دانش‌آموزان، آشنایی دانش‌آموزان با محیط دانشگاهی و شناسایی استعداد‌‌‌‌های نوجوانان، ارائه دستاورد‌‌‌‌های پژوهشی و فناوری آینده‌سازان ایران اسلامی، توسعه همکاری‌ها و مبادلات علمی و فنی مراکز پژوهشی و دستگاه‌‌‌‌‌های اجرایی، ایجاد انگیزه برای بالا بردن سطح علمی جهت تولید علم و جنبش نرم‌افزاری، افزایش حساسیت جامعه نسبت به پژوهش و متجلی کردن نتایج آن و تبیین نقش و اهمیت بالای تفکر و پژوهش، از اهداف برگزاری این جشنواره است.

عضویت در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی، ارائه مقالات برتر دانش‌آموزی و حمایت مرکز رشد و فناوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از طرح‌‌‌‌‌های منتخب و اعزام به مسابقات جهانی ابداعات و اختراعات از ویژگی‌‌‌‌‌های برجسته دوره چهارم جشنواره پروژه‌‌‌‌‌های دانش‌آموزی فرهیختگان جوان است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس مستقیم javanproject.com مراجعه کنند.

هدر سایت
پرسش‌‌‌‌های متداول
پایگاه خبری علم و پژوهش نیوز
پایگاه خبری علم و پژوهش نیوز
آخرین اخبار