menusearch
elmopazhoheshnews.ir

آیین نامه جامع پسادکتری تدوین می‌شود

جستجو
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۸:۳۱:۲۷
۱۴۰۱/۲/۱۸ یکشنبه
(0)
(0)
آیین نامه جامع پسادکتری تدوین می‌شود
آیین نامه جامع پسادکتری تدوین می‌شود

به گزارش پایگاه علم و پژوهش نیوز، محسن شریفی، در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌‌‌‌‌های کشور که صبح امروز در سازمان پژوهش‌‌‌‌‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، اظهار کرد: در دنیا چند نهاد در کنار هم وحدت رویه ایجاد کردند و اصولی را پذیرفته‌اند که متاسفانه بسیاری از نشریات به این مسئله توجه نمی‌کنند مثل داشتن وبسایت، نام ژورنال تکراری نباشد، چگونگی دسترسی به دنیا و غیره در حالی که به شفافیت نمایه‌ها کمک می‌کند اما خوشبختانه در حال حاضر در وزارت علوم پایگاه تخصصی برای شناسایی این امر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین پایگاه‌‌‌‌‌های تشویقی و برگزاری کارگاه‌هایی در نیمه دوم سال از جمله اقدامات ما است. پایگاه‌ها، وبینار‌‌‌‌های پیشنهادی و ۱۱ کارگاه در نظر گرفتیم تا در دوره پسادکتری نظام و آیین‌نامه جدیدی در تدوین شود که برای همه کشور منفعت دارد.

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی پژوهشی وزارت علوم بیان کرد: ویژگی‌هایی در تدوین آیین‌نامه جامع پسادکتری همچون تنوع موضوع، از نظر حمایت و طرح‌‌‌‌‌های برون‌سازمانی مورد حمایت است و همچنین تامین منابع مالی و بودجه‌هایی که اختصاص داده و بسیاری از دانشگاه‌ها از محل درآمد‌‌‌‌های خود بخشی از اعتبارات را تامین می‌کند.

هدر سایت
پرسش‌‌‌‌های متداول
پایگاه خبری علم و پژوهش نیوز
پایگاه خبری علم و پژوهش نیوز
آخرین اخبار