menusearch
elmopazhoheshnews.ir

ساده‌ترین راه برای در امان ماندن از زوال عقل

جستجو
پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۹:۵۳:۳۶
۱۴۰۱/۲/۱ پنج شنبه
(1)
(0)
ساده‌ترین راه برای در امان ماندن از زوال عقل
 ساده‌ترین راه برای در امان ماندن از زوال عقل

به گزارش پایگاه علم و پژوهش نیوز و به نقل از دیلی‌میل، محققان در آخرین بررسی خود دریافتند، داشتن احساس هدف در زندگی می‌تواند خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش دهد.

محققان شواهد هشت مقاله منتشر شده قبلی را بررسی کردند که شامل داده‌‌‌‌‌های بیش از ۶۲ هزار سالمند در سه قاره بود و دریافتند، هدفمندی با کاهش ۱۹ درصدی میزان اختلال شناختی قابل توجه بالینی مرتبط بود؛ علاوه براین، افرادی که حس هدف بالاتری دارند تمایل بیشتری به ورزش کردن دارند.

آنها دریافتند هدف یا معنای بالاتر در زندگی به طور قابل توجهی با کاهش خطر زوال عقل و اختلالات شناختی مرتبط است. این سطح از اختلال شناختی به اندازه زوال عقل جدی نیست، اما خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می‌دهد.

شواهد قبلی نشان می‌دهد که احساس هدف در زندگی ممکن است برای بهبودی از استرس مفید و با کاهش التهاب در مغز مرتبط باشد که هر دو ممکن است منجر به کاهش ریسک زوال عقل شوند.

این یافته ها که در مجله «Aging Research Reviews» منتشر شد، همچنین نشان داد که به نظر نمی‌رسد خلق و خوی مثبت تأثیری بر خطر زوال عقل داشته باشد.جاشوا استات، نویسنده اصلی این پژوهش از دانشگاه کالج لندن می‌گوید: «برنامه‌‌‌‌‌های پیشگیری از زوال عقل برای گروه‌‌‌‌‌های در معرض خطر که بر سلامت تمرکز می‌کنند، می‌توانند با اولویت دادن به فعالیت‌هایی که هدف و معنا را برای زندگی افراد به ارمغان می‌آورند، به جای فعالیت‌‌‌‌‌های لذت‌گرایانه که ممکن است خلق و خوی مثبت را افزایش دهند، جایگزین کنند»/ خبرگزاری فارس.

هدر سایت
پرسش‌‌‌‌های متداول
پایگاه خبری علم و پژوهش نیوز
پایگاه خبری علم و پژوهش نیوز
آخرین اخبار